8223 2495 ico wu - Antyalergiczna pościel dla dzieci - przyjemny sen

Uczulenia to choroby cywilizacyjne, które dotykają coraz więcej dzieci i rodziców zmagających się z zapewnieniem im pomimo to zdrowych warunków do dorastania. Kichanie, kaszlenie, łzawienie albo alergie skórne to wyłącznie niektóre problemy, z jakimi muszą zmagać się rodzice malutkich alergików. Ich podstawowym problemem jest redukcja ilości alergenów w otoczeniu dziecka, między innymi poprzez wyselekcjonowanie stosownej antyalergicznej pościeli, jaka pozwoli dzieciom bez problemu przespać noce.

W tradycyjnej pościeli dosyć prosto może dojść do zalęgnięcia się roztoczy tudzież grzybów, ochoczo rozwijających się w zwilgotniałym oraz nagrzanym otoczeniu. To one są na ogół naczelnymi alergenami przyczyniającymi się do choroby dzieci. Odpowiednia antyalergiczna pościel dla dzieci przyzwoli na ograniczenie rozwoju tych zarazków oraz ich czynne usuwanie poprzez pranie w wysokiej temperaturze co najmniej 60 stopni – musimy być albowiem przygotowani, iż jakieś minimalne liczby roztoczy wiecznie mogą pojawić się nawet w antyalergicznej pościeli.

Antyalergiczna pościel dla dzieci może być utworzona z surowca naturalnego, jakim jest wełna z lanoliną powstrzymującą rozwój roztoczy albo z surowców mieszanych, w tym z bawełny oraz włókien syntetycznych, które nie będą magazynować wilgoci. Wybór odpowiedniej pościeli uzależniamy od rodzaju alergii malucha, może być ono bowiem uczuleniowe na materiały naturalne, jak wełna i lanolina. Warto w takim przypadku rozważyć zakup szczególnej pościeli z powłoką z jonów srebra o działaniu antybakteryjnym i antyalergicznym. Przeważnie rekomendowanym wytworem do zapełnienia antyalergicznej pościeli dla dzieci są z kolei syntetyczne włókna rodzaju hollow, ogromnie elastyczne oraz bardzo dobrze przepuszczające powietrze.

Na rynku tego rodzaju produktów dla dzieci z problemami alergicznymi pojawiły się w minionych latach również pościel antyroztoczowa, aktywnie zwalczająca te drobnoustroje. Wykonane ze specjalnych nici pościele antyroztoczowe blokują rozwój grzybów umożliwiających roztoczom odżywianie się martwym naskórkiem z ludzkiego ciała, co wywołuje ich zamieranie. Tego typu pościel osiągalna jest w całych zestawach, pozwalając na ostateczne obniżenie ilości alergenów w bezpośrednim sąsiedztwie malucha. Także w tym przypadku jednakże nie możemy zapominać o częstym jej praniu, zwykle dopuszczalnym w wyższych niż 60 stopni temperaturach.

Rozwiązaniem zalecanym dla dzieci cierpiących na uczulenia jest także zakup dwóch kołder sezonowych, stosowanych w zależności od pory roku w zimie bądź w lecie. Kołdry całoroczne mogą być albowiem za gorące latem, powodując u dziecka szybsze wydzielanie potu, a co za tym idzie, zawilgocenie pościeli sprzyjające rozwojowi alergenów. Lepszym wyborem będzie całoroczna kołdra tworząca się z dwóch łączonych ze sobą powłok, które łączymy w zależności od temperatury. Należałoby pamiętać także, iż jeżeli mamy w domu malutkiego alergika, potrzebne będzie częstsze pranie kołdry – wybierając pościel sprawdzajmy zatem jaką ma trwałość na pranie oraz jak szybko może wysychać.